Ozdravný pobyt 2012

autor: | 3. července 2012

ŠKOLKA NA „PAŘEZU“skolka_v_prirode_2012146
Krásných 6 dní (22. 6. – 27. 6. 2012) strávily některé děti z naší školky a družiny v rekreačním středisku Pařez v blízkosti Prachovských skal. Škola v přírodě má za úkol děti osamostatnit, poznat nové prostředí a zažít skvělé zážitky. Jistě se to podařilo díky místu, kde děti trávily čas, připravenému programu, ale hlavně díky počasí, které nám přálo. Každý den byl naplněn jinou aktivitou. Děti prozkoumávaly okolí, učily se číst z mapy, trhaly borůvky, hrály si na horolezce v blízkých miniskalách, prohlédly si zříceninu hradu Pařez, vydaly se na celodenní výlet do „Prachovek“, ale také využily místního brouzdaliště, kde si zpříjemnily horké dny. I večery byly nabité programem, např. pyžamová párty s tancem, soutěžemi a hrami nebo „noční bojová hra“ doprovázená příběhem a následným splněním úkolu vztahujícím se k příběhu. Další večer nám vyplnil pan „Pošťák“, který nám přinesl pohledy z domova. Na závěr celého pobytu jsme opékali buřtíky a hezky jsme si k tomu zazpívali. Děti se vracely domů spokojené a plné zážitků.                                                                                                                                                                  Jana Líbalová