Od šplouchání k plavání

autor: | 22. září 2021

Voda je náš kamarád.Plavani_v_zari_14
Konečně nastala doba, kdy můžeme dělat úplně normální věci spolu. Mezi ně patří třeba společné návštěvy bazénu ve Starých Splavech. A nebylo tomu jinak ani v úterý 21. září 2021. Děti ze třídy Včeliček, Zajíčků a Berušek odjely ráno autobusem s paní učitelkou Petrou, Lenkou a paní uklízečkou Marcelou na první lekci plavání s příznačným názvem „Od šplouchání k plavání.“ Po připomenutí pravidel, jak se chovat v bazénu a seznámení s vodnickou hymnou, jsme se řádně rozcvičili a protáhli. Zkusili foukání do vody pusou i brčkem a pak už nastala chvíle vyzkoušet teplotu a hloubku vody. Ochranné pásky nám dávaly pocit jistoty a bezpečí a my si mohli řádění v bazénu opravdu užít. Po čase stráveném v bazénu všem vyhládlo. Ještě že máme naše hodné paní kuchařky. Jejich dobrá svačinka, kterou nám připravily nás nabila tak, že jsme mohli vyrazit zpět do školky. A jak jinak, než pěšky. Už teď se těšíme na příští lekce, kdy nám Vodník připraví i nějaké úkoly, které budeme moci plnit.

Petra, Lenka, Marcela