O čem sní les

autor: | 4. března 2019

Les nechce být skládkouP1060341

Program, zaměřený na ochranu přírody, probíhal v Centru ekologické výchovy Střevlík v Hejnicích ve čtvrtek 28. února 2019. Program, pod vedením zkušené lektorky, byl zahájen společným komunitním kruhem, kde jsme se nejprve všichni seznámili. Děti si poté s lektorkou povídaly o lese a o tom, co v lese roste, žije a co se v lese dá dělat. Naučily se básničku doprovázenou pohybem, která byla motivací k výtvarné činnosti, jež následovala. Děti vytvořily les, do kterého se postupně nastěhovala zvířátka.  Zvířátkům se v lese moc líbilo, ale jen do té doby, kdy do lesa zavítal ,,záškodník“, který v lese rozsypal pytel plný odpadků. Děti se pod vedením lektorky rozhodly les uklidit. Začaly odpad v lese sbírat a třídit za dohledu pana popeláře do správných popelnic. Když byl odpad roztříděn v popelnicích, pan popelář dětem ukázal, co vše se dá z odpadu vyrobit, a tím odpad zrecyklovat. Děti už ví, co se s odpadem dělá a dokáží i ostatním poradit, jak chránit naši přírodu (nejen les). Děti z programu vytěžily nové poznatky o recyklaci a třídění odpadu a domů si odvážely mnoho příjemných a poučných zážitků.

Veronika Maršíková