Nové pohybové aktivity u Berušek

autor: | 1. dubna 2014

Cvičení podle metody Veroniky Sherborne u Berušekberusky_v_telocvicne_176
Jeden březnový víkend jsme se s kolegyněmi rozhodly rozšířit naši učitelskou profesionalitu a zúčastnily se víkendového semináře v Polsku, kde jsme se seznámily s metodou pohybového rozvoje  předškolních dětí autorky V. Sherborne. Načerpaly jsme nové znalosti a užily si samy spoustu zábavy a smíchu. A tak není divu, že hned po návratu jsme nově nabyté nápady vyzkoušely s dětmi, při našem každotýdenním cvičení v tělocvičně. Tato metoda je založena na vzájemném dotýkání, hlazení a vzájemných masážích mezi dětmi, a tak nouze o legraci rozhodně nebyla. Budování hezkých vztahů mezi dětmi pokládáme za jeden z nejdůležitějších úkolů naší práce, a proto jsme dotykovou terapii zařadily jako doplňkový program v našem třídním plánu. Po absolvování semináře tuto metodu budeme určitě často začleňovat při všech dalších aktivitách v naší třídě.

Martina a Zuzka