Noc s Andersenem 2018

autor: | 24. března 2018

Haf, haf, mňau, mňauP1030099

Letošní kouzelná pohádková noc s Andersenem byla celá zvířecí. Patřila pejskovi, kočičce, Josefu Čapkovi, ale především našim dětem, kteří se na společné nocování už dlouho moc těšily. Po rychlé večeři jsme se naučili společný taneček na melodii Malé kotě. Pak následovalo amatérské zpracování pohádky o tom, jak pejsek s kočičkou myli podlahu. V hlavních rolích: Petra, Markéta a Iva. Vedlejších rolí se skvěle zhostily Soňa, Ála a Verča. Celé představení profesionálně nafotila Jitka. Potom jsme spěchali za dalším dobrodružstvím do knihovny, kde jsme spolu s kamarádem Petrem připravovali pochoutku zvanou dort. Je pravda, že jsme ho nakonec raději ani neochutnali. Z knihovny jsme se vydali rovnou do tělocvičny na náměstí. Za dokonalé zvládnutí překážkových drah za světla i po tmě získaly děti sladkého Brumíka a diplom.  Po cvičení nám trochu vyhládlo, a tak byla na řadě druhá večeře. A po ní nám čas velmi rychle utíkal. Protože jsme pro děti připravily tvůrčí dílničky, které opět vycházely z knihy Josefa Čapka. Děti vyráběly krásné noční košilky, zašívaly díru v kalhotách, psaly psaní, pekly dort a vyráběly z kartonu pejsky a kočičky. Ráno na ospalce, kteří šli hodně pozdě spát, čekal překrásný pohádkový pejsko-kočičkový náramně dobrý dort od Markétky Pokorné a překvapení od paní kuchařky Jitky – vynikající dortíčkové mafinky. Letošní noc se báječně vydařila. Užily si jí nejen děti, ale i my, co máme rády pohádky a ještě raději naše pány kluky a slečny holčičky. 

Iva, Markéta, Petra, Verča, Soňa, Jitka a Ála