Noc s Andersenem 2017

autor: | 3. dubna 2017

Čtyřlístek ve školceIMG_0391

Letošní kouzelná tajuplná noc ve školce byla plná překvapení. V 18 hodin přivítal děti spisovatel Jaroslav Němeček spolu s Pinďou a Pinďou, Fifinkou a Fifinkou. Chvíli chyběl Myšpulín a Bobík, ale hned vzápětí se našli Bobíci i Myšpulíni v davu příchozích nocležníků. Se spacáky a velkými svačinami nakráčely děti v maskách postaviček ze Čtyřlístku do školky. Po rychlé večeři se všichni přítomní naučili báječný čtyřlístkový taneček a už se pohodlně usadili, aby viděli, jak Pinďa s Pinďou umí neuvěřitelné čáry – máry. To byla panečku podívaná. Následovaly večerní tvůrčí dílničky a po nich už velikánské překvapení. Za dětmi do školky přišel pan Petr Hozák a přivedl s sebou všechny 4 postavičky z muzea Čtyřlístku. Nezbedné postavičky se však rozutekly po školce, kde okamžitě zabloudily. Dětem však netrvalo dlouho a všechny je našly. Pak už se večer, spíše noc rozjela na plné obrátky. Hry na autobus, molekuly, hada a další rozchechtané akční činnosti rychle posunuly čas k půlnoci. Petr H. dokázal děti na začátku pěkně rozdovádět, na konci je však dokázal i láskyplně zklidnit. Na velkém plátně, které ve třídě nainstaloval, promítl dětem dvě krásné čtyřlístkové pohádky. Potom se postavičky s dětmi rozloučily a odešly do svých muzejních postýlek. Petr H. zůstal s dětmi a četl jim pohádku o malém upírkovi, tak dlouho, než se zavřela polední zvědavá neúnavná očka a ze spacáčků se ozývalo už jen pravidelné oddychování a občas i nějaký výkřik, který ještě patřil tajuplné pohádkové noci. Děkujeme panu Petru Hozákovi a jeho přátelům – Pinďovi, Fifince, Myšpulínovi a Bobíkovi. Poděkování patří samozřejmě Soně, Ále, Petře a Markétě, které celý večer pečlivě připravily a děti večerem provázely.

I. Moudrá