Noc s Andersenem – 2015

autor: | 31. března 2015

Kouzelná vodnická noc ve školcep1190458

Rok se s rokem sešel a velký dánský pohádkář H. CH. Andersen opět slaví narozeniny. To by bylo, abychom mu na jeho počest nenachystali noční oslavu. Letošní celorepublikové a též mezinárodní spaní, do kterého jsme se opět zapojili, se neslo v duchu vodníků a hastrmanů. Malí vodní mužíčci a ženušky se sešli ve školkovém rybníku přesně v 18 hod. Tam už na ně čekaly vodnice, které pro ně připravily pestrý program plný záhad, tajemství, dobrodružství, tvořivosti a hlavně legrace. Účastníci netradičního večera a noci tvořili (smaltované rybičky, papírové polštářky), luštili křížovky a skládali vodnické puzzle, soutěžili, zajímavou formou se seznamovali s kameny, odvážně se vydávali tajuplnými chodbami noční školkou a u toho všeho se náramně dobře bavili. Dlouhý kouzelný večer se opravdu vydařil.

Děkuji všem hastrmankám, které andersenskou noc pro děti připravily a večerem je provázely.

I. Moudrá