Noc s Andersenem 2012

autor: | 5. dubna 2012

Tajuplnou noc plnou kouzel a překvapenínoc_s_andersenem_2012_173

prožilo letos ve školce 32 dětí. Program pro ně připravila Soňa spolu s Alenkou, Petrou, Mílou a Ivou. Naši kouzelnou noc jsme zahájili v dokské knihovně, přesněji řečeno v podkrovní části budovy, kde na nás čekaly postavičky z populárního časopisu Čtyřlístek. Děti řešily záhadu, která se přihodila v Třeskoprskách pod hradem Bezzubem u rybníka Blaťák. Před odchodem zpět do školky jsme shlédli pohádku Krtek ve městě.  Stezka odvahy na školní zahradě prověřila naše Nebojsy. Posilněni noční večeří si pak děti lámaly hlavy nad zapeklitými vědomostními  úkoly, které prověřily jejich znalosti, postřeh a soustředění. Před půlnocí se konečně dostavil dánský pohádkář H. Ch. Andersen, který první unavené a ospalé děti uložil do pelíšků a četbou pohádky je poslal do říše snů. Noční vytrvalci upekli 5 půlnočních sladkých krtin, které si děti ráno odnášely domů. Poslední děti usínaly znavené tancem Krtek po 2. hodině. Noc se opět vydařila, těšíme se na příští.

I. Moudrá