Nedělní cesta Kryštofa Kolumba

autor: | 21. června 2021

Evropa.IMG_20210620_091833

V neděli 20. června 2021 se všichni účastníci školkového zájezdu sešli ráno přesně v 9 hodin místního italského času před La Golettou. Těšili se, že se setkají se slavným mořeplavcem Kryštofem Kolumbem. Bohužel. Tři kapitáni objevitelských lodí Santa Marii, Pinty  a Niňi se v předvečer setkání řádně pobavili a posilnili alkoholem. Ráno zůstali v přístavu pouze dva kapitáni a dva poslední námořníci. Ostatní v čele s Kryštofem Kolumbem vzali do zaječích. Ptáte se proč? Náš světoběžník posilněný silným rumem slíbil sňatek ne úplně nejmladší a ne úplně nejkrásnější doně Doménice. Nová posádka naverbovaná zbylými kapitány Miguelem a Juanem se okamžitě vypravila za prchající lodí. Námořníci dostali pořádný výcvik na souši, vyfasovali lodní deníčky, stejnokroje s pořádně silný námořnický mok jako zápisné. Kryštof Kolumbus před svatbou neupluje ani na té nejrychlejší lodi. Hurááááá za níííííím.

Námořníci z Pinedy