Návštěva u Bosamba

autor: | 9. září 2020

Večerníčkovo putováníP1140289
U Motýlků bude letošní školní rok na návštěvě Večerníček. Provede nás známými pohádkami a seznámí nás s kamarády, které už spousta dětí nezná.
Dnes jsme si vyprávěli příběh řezbáře, který vytvořil krásného chlapečka Pinocchia a ten mu utekl do světa. Řezbářské a sochařské povolání je pro nás velmi vzácné, nás ale pozval na návštěvu tatínek našeho kamaráda Olíka Dostála, který nám ukázal svojí dílnu. Překvapili jsme ho při plné práci na lešení, kde opracovával sochu mnicha, který brzy bude zdobit město Mnichovo Hradiště. Viděli jsme stromy, ze kterých sochy vznikají, prohlédli jsme si sochařské nářadí, prošli si dílnu a přivoněli si k hoblinám. V dílně jsme si prohlédli i hotové výrobky a pak jsme se přemístili do parku k tenisovým kurtům, kde jsme v parku hledali další dřevěné sochy…
Už se těšíme na další Večerníčkovu pohádku…

Martina, Markéta a Iveta