Na výletě za zvířátky

autor: | 19. června 2017

Adopce tapíra jihoamerickéhoP1020193

Děti ze třídy Zajíčků ZOO v Děčíně již dobře znají. Jezdíme a adoptujeme již mnoho let. Adopce má děti naučit, že zvířátka v ZOO mají také své potřeby. Dobré jídlo, prostornou a pohodlnou klec nebo výběh a někdy je třeba přikoupit kamaráda, aby nebylo zvířátku smutno. Proto asi v letošním roce zvítězil tapírek, který je výběhu sám. Pan ošetřovatel v ZOO dětem potvrdil, že mu shánějí nevěstu, která možná v září za tapírkem přijede.
V ZOO Děčín je stále co objevovat. Letos děti viděly dvě malá koťátka kočky rybářské a všimly si, že tyto kočky nemňoukají, ale bručí.Také klokánek už není sám, ale dělí se o misku s ovocem s kamarádkou. Přibyly dvě nové opičky z Madagaskaru a brzy budou mít i oslíci miminko. Jen loudivý kozlík už v ZOO není, někdo mu dal k jídlu něco, co kozlíci nesmí. Děti se učí chodit potichu, aby se zvířátka neschovala, a tak jsme zahlédli i zvědavého mývala.
Nakonec se děti těší na hru na dětském hřišti a na závěr zvládáme prohlídku vodního světa. Tam se dětem nejvíc líbily rybičky, našly Nema i Dory.
Výlet do ZOO se dětem každoročně nejen líbí, ale příjemnou formou je učí, že příroda kolem nás není samozřejmostí, ale že se o ni musí pečovat a chránit ji. Výlet byl velmi pěkný, dětem i nám se tuze líbil.

Zdeňka Táborská, Petra Synková, Veronika Maršíková