Na výletě v Lückendorfu

autor: | 17. května 2017

Příroda v nás – procházky po Zemi P1240117

Zajímavý název prozrazuje náš nový ekologický projekt, který jsme započali v úterý 16. května 2017. Vyrazili jsme na výlet spolu s dětmi z podještědské školky. Během krásného slunného dopoledne jsme se prošli zajímavou naučnou stezkou se skřítkem Javorníčkem za Hochwaldským mužíčkem v německém Lückendorfu. Prošli jsme německou část česko-neměcké naučné stezky. Zajímavé bylo zastavení na motýlí louce nebo u meteorologické stanice. Dozvěděli jsme se, která zvířátka a ptáčci v hochwaldském lese žijí, měli jsme štěstí, setkali jsme se s veverkou a slepýšem a poslouchali líbezný ptačí zpěv v zahradě zvuků. Prošli jsme se po zajímavém přírodním chodníčku zbudovaném z nejrůznějších přírodních materiálů. Téměř na konci cesty jsme vylezli na posed zbudovaný pro dětské pozorovatele. Výhled na krajinu byl úchvatný. Na úplný závěr jsme nahlédli do hmyzího hotelu, kde jsme ubytovali berušku, motýlka, mouchu, pavoučka a mravenečka. Druhá část projektu je naplánovaná na čtvrtek 15. června 2017 u Máchova jezera.

I. Moudrá