Na návštěvě v Polsku

autor: | 16. května 2017

Chráníme svoji planetuIMG_2213

 V pondělí 15. května 2017 jsme vyrazili za našimi kamarády do Polska. V 7 hod. jsme nasedli do autobusu a přibrzdili až v Jablonném v Podj., kde přistoupily děti ze Studánky. Cesta nám ubíhala velmi rychle, protože jsme se moc těšili, co nás v Polsku čeká. A čekala tam na nás chutná svačinka a hned po ní návštěva v lesním ekocentru. Milá paní Aňa nám vyprávěla o lesním ekosystému a společně s polskými kamarády jsme si zabalili pomyslný batůžek na výlet do přírody. Moc dobře jsme věděli, co do něj patří a co ne. Odměnou nám byl krátký animovaný film Bolek a Lolek v rezervaci. Před obědem nám zbyl čas, který jsme vyplnili v zábavním parku. Po obědě jsme se museli rozloučit, protože nás čekala dlouhá cesta domů. Naložili jsme květináče, truhlíky, zeminu, kytičky (letničky), semínka bylinek, hrabičky, lopatičky, velké koše na tříděný odpad, mikroskopy a další didaktické pomůcky vhodné pro ekologickou výchovu. Ve školce jsme květinky zasadili a vyzdobili si jimi zahradu.

I. Moudrá