Motýlí výlet do Obory

autor: | 15. května 2024

Jarní počasí láká k výletům a toulkám nádhernou krajinou v okolí Doks. Motýlci se vydali v krásném sluníčkovém dopoledni na výlet k paní učitelce Markétce do Obory. Cestou jsme pozorovali koně a kozy, trhali rozkvetlé bylinky heřmánek a bez, ze kterých si uvaříme ve školce čaj a vyprávěli si o hmyzu, který všude okolo nás na loukách bzučel. U Markétky jsme se posilnili svačinkou, kterou jsme nesli v baťohu, zuli boty a naboso sportovali s obručemi, lanem, míčem, dělali legrácky v průlezovém pytli a hráli hry s padákem. Nakonec jsme se vydali za zvířátky. Pohladili si králíčky v králíkárně, pozorovali ovečku s beránkem a v uctivé vzdálenosti stáli u úlu a pozorovali život a bzučení včeliček. Příroda je ta nejlepší učitelka a možností, co se všechno naučit a dozvídat je spousta. A tak se už teď těšíme a vymýšlíme, kam vyrazíme na výlet příště.

                                                                                                                                                                                                                                           Martina a Markéta