Motýlci se proletěli

autor: | 21. dubna 2021

Výlet vlakemP1020032
Doprava je nedílnou součástí našeho života a setkáváme se s ní dnes a denně v běžném životě. Velmi důležitá je pro nás i bezpečnost při našich vycházkách po městě nebo do přírody. Denně se setkáváme se spoustou dopravních prostředků i značek. Některé z nich známe, jiné jsou pro nás zajímavostí. Autem a autobusem jezdíme často, ale ne každý už jel vlakem. Proto jsme se v rámci dopravní výchovy vydali na výlet vlakem do Starých Splavů.
V Doksech na vlakovém nádraží jsme si zakoupili jízdenky a čekání na příjezd vlaku jsme si krátili prohlédnutím Dokského nádraží. Pan průvodčí nám zkontroloval lístky, my z okna zahlédli třpytící se vodu našeho jezera a už jsme vystupovali na zastávce ve Starých Splavech. Prošli jsme obcí a už nás čekala svačinka a dobrůtky od kamarádů na břehu jezera, kde jsme se posilnili, napili a mohli si pohrát na místních průlezkách a na písku. Děkujeme Miušce za bonbonky a Olíkovi za napečené skořičáky.
Jako vždy nám čas venku rychle utekl a my se spokojení vraceli do školky na oběd. Doufáme, že brzy na nějaký výlet opět vyrazíme…

Motýlci