Motýlci na výletě

autor: | 19. června 2012

Výlet do Ždíreckého doluvylet_motylku_2012159
V úterý 12. 6. 2012 děti ze třídy Motýlků v doprovodu svých třídních učitelek podnikly výlet na farmu k manželům Drahotovým do Ždíreckého dolu, kde si užívaly celý den. Pozorovaly zde známá (i když pro některé děti jen z obrázku) domácí zvířata, např. králíky, slepice, kozu, ovce, koně anebo severského býka (ten měl nezvykle dlouhé rohy). Děti měly možnost svézt se na trpělivém poníkovi jménem „Mařenka“. Pak si ještě děti vyzkoušely krmit ovce na pastvině tvrdým chlebem. A protože i ovečky jsou zvyklé na lidskou přítomnost, nedělalo jim problém brát si tvrdý chléb přímo z ruky. Dále se děti setkaly s babkou kořenářkou (paní Drahotovou), která děti zavedla do své bylinkové zahrádky, kde děti seznámila s různými bylinkami (máta, petržel, libeček, dobromysl, pažitka,…) a pověděla jim, kde se jednotlivé bylinky používají (polévka, čaj, k ochucení vody atd.). Děti mohly také bylinky ochutnat. Dalším zážitkem pro děti byla projížďka na traktoru. Zpáteční jízda linkovým autobusem, ke kterému děti došly do nedaleké vsi Ždírec, byla pro děti dalším zážitkem. Děti byly výletem nadšené a své zážitky sdělovaly rodičům ihned po příjezdu do Doks. Děkujeme manželům Drahotovým za skvělé zážitky, které umožnily dětem prožít.

 Jana Líbalová