Motýlci na výletě

autor: | 4. června 2021

Sláva nazdar výletům!P1020773

Červen přinesl konečně krásné počasí, které láká všechny děti i dospěláky ven. Ve třídě Motýlků se to nápady na výletové akce začalo jen hemžit. Sotva jsme oslavili MDD na parníku, vydali jsme se na průzkum dalšího krásného místa, ukrytého v lesích okolo Doks, Králova stolce. Brzy ráno v 8 hodin jsme nasadili baťůžky a vyrazili. První zastávka se svačinovým piknikem byla na dětském hřišti u lesa, kde jsme nabrali energii, pohráli si a pak nastala detektivní práce. Děti samy hledaly na stromech zelenou značku, a protože byli vskutku výborní pátrači, nikde jsme v lese nezabloudili a značka nás dovedla až do cíle. Pověděli jsem si legendu o králi Karlu IV. Vylezli až nahoru na skalní vyhlídku, ze které jsme se pokochali výhledem na Máchovo jezero a okolní kopce. Pod skalním převisem jsme si rozdělali ohýnek. Ohýnkovo – buřtíková vůně se linula celým lesem a my jsme hodovali, zpívali u ohýnku, hráli hry v lese a měli se úplně nejkrásnějc.

Motýlci