Motýlci na kole potřetí

autor: | 14. června 2024

Na třetí výlet na kole v tomto školním roce odjely starší děti ze třídy Motýlků. Tentokrát byla cílem Břehyň a její velké lákadlo, nejlepší zmrzlinka na světě v cukrárně U Leknínu. Trasa vedla po lesních cestičkách plných šišek, klacíků, sem tam písek, ale děti celou trasu dlouhou víc než 9 km zvládly bravurně bez jediné kolize. Posilněni zmrzlinkou, kterou si dokázaly koupit naprosto samostatně   včetně přečtení nabídky příchutí, jsme se vypravily k Břehyňskému rybníku. Obdivovali a pozorovali jsme život u rybníka v chráněné krajinné oblasti a vyprávěli si o vodě a jejich podobách v přírodě. Zkrátka příroda nám zase byla nejlepší učitelkou a pohyb a sportování v ní naprosto úžasné.

Martina a  Markéta