Motýlci – malí čtenáři

autor: | 27. března 2014

Březen – měsíc knihymotylci_a_kniha150
Knihou začal nový měsíc u Motýlků. Každý, kdo chtěl, si do školky přinesl svoji oblíbenou knihu, kterou jsme si všichni prohlédli a popovídali si o ní. Také jsme vyhledávali obrázky k pohádkám, poznávali jsme pohádky ze čtených úryvků, nebo podle obrázků. Některé pohádky jsme zdramatizovali. Vyrobili jsme si zajímavou záložku do knihy. A před odpočíváním jsme z každé domácí knížky četli pohádku na přání.
Samozřejmě jsme nezapomněli na jaro a na sluníčko, které nás už i trošku ohřálo. Připomněli jsme si jarní kytičky a vyrobili jsme si tulipány – otiskem dlaní, kterými jsme vyzdobili šatnu. Třídu jsme vyzdobili sluníčky z papírových talířků, která nás budou hřát, i když bude venku nevlídno.

Jana a Markéta