Motýlci a „Úžasný svět písku“

autor: | 19. června 2023

S dětmi z naší třídy Motýlků si chodíme do zámeckého parku velmi často a rádi hrát, cvičit a dovádět. Jednoho dne jsme si všimli, že v zadní části parku je poslední dobou neobvyklý ruch a víc písku než na naší školní zahradě. A když jsme se dozvěděli, že se zde brzy otevře výstava obřích pískových soch, byli jsme zvědaví, jak si tak velikou sochu můžeme udělat na našem pískovišti…..Štěstí nám přálo, a tak Motýlci dostali od pana sochaře Bosamba a jeho manželky Evy pozvání do zákulisí tvorby a stali se tak úplně prvními návštěvníky výstavy! Pan sochař Bosambo nám vysvětlil, jak se takové obří sochy staví a také jsme se dozvěděli, že letos jsou to speciální sochy na téma Významné osobnosti a zajímavosti města Doks a okolí. Takže nechybí Karel Hynek Mácha, král Karel IV., dokský zámek, Čtyřlístek, a spousta dalších. Byla to zkrátka nádhera a věc vskutku nevídaná. Motýlci i paní učitelky valili zvědavá očička a pokud jste stejně zvědaví jako my, tak od 1.července v bývalé tělocvičně zámku můžete být dalšími návštěvníky nádherné výstavy „Úžasný svět písku“ se spoustou překrásných soch. A my moc děkujeme za pozvání, že jsme mohli býti prvními hosty nového pískového světa v Doksech.

  Martina Foglová a Markéta Koudková