Máme zdravé zoubky

autor: | 18. ledna 2019

Umíme si čistit zoubkyDSC00121

V naší školce rádi a hodně sportujeme, zdravě se stravujeme a celkově pečujeme o své zdraví. Ve čtvrtek 17. ledna 2019 jsme si do školky pozvali tetu Ivetu – dentální hygienistku. Dozvěděli jsme se, jak si správně čistit zoubky, jak dlouho a jakým kartáčkem, jak na zoubky tlačit a proč je to pro nás tak důležité. Dozvěděli jsme se, že je také moc důležité, aby nám s čistěním pomáhali rodiče, aby dohlíželi, jestli s kartáčkem dobře zacházíme. A tak se naše paní učitelky rozhodly, že naše maminky a tatínky někdy pozvou do školky a zoubková teta Iveta jim všechno vysvětli a ukáže. Všichni jsme dostali malou zubní pastu a omalovánku za to, že nám to tak krásně šlo. To se bude opravdová zoubková víla divit, jaké nám narostou krásné a zdravé druhé zoubky.

I. Moudrá