Máme rádi zvířata

autor: | 23. listopadu 2018

Zvířátka ze statku na návštěvě u ZajíčkůP1000420
Tento týden si se Zajíčky povídáme o zvířátkách, která žijí na statku nebo na farmě. Seznamujeme se nejen s tím, jak se které zvířátko jmenuje a vypadá, ale i jak si mezi sebou zvířátka „povídají“ a kde na statku bydlí. Na začátku týdne slíbila paní učitelka Verunka, že nám přinese nějaké zvířátko ukázat. A tak se ve čtvrtek na nás přišel podívat králíček a křepelka. Dětem se moc líbili, nejen pro hebký kožíšek a jemná peříčka, ale hlavně si je mohly zblízka prohlédnout a pohladit. Od paní učitelky jsme se dozvěděli, čím je doma krmí a kde bydlí. Děti dostaly dva úkoly. Prvním bylo, vymyslet jméno králíčkovi. Hlasování rozhodlo, že se bude jmenovat „Borůvka“ a křepelce jsme vybrali jméno „Malina.“ Druhým úkolem bylo postavit z různých kostek zvířátkům domečky. A jak jsme úkoly zvládli splnit? To se podívejte sami.

Verča, Petra a Anička