Máme nové kamarády

autor: | 14. listopadu 2018

Zajíčci na návštěvě Lesní mateřské školky v OknechP1000247
V pátek 9. listopadu 2018 byli Zajíčci pozváni na návštěvu do Lesní školky KOLEPA v Oknech. Všichni jsme se na výlet těšili nejen proto, že poznáme nové kamarády a prostředí, kde navštěvují školku, ale i na jízdu vlakem a zajímavosti okenské přírody. Noví kamarádi a jejich paní učitelky na nás čekali na vlakovém nádraží v Oknech. Tam jsme se po vzájemném představení dozvěděli, že jejich školkový skřítek Kolepáček odnesl poklad, který pro nás měli připravený. Zanechal však ve školce dopis, kde byly instrukce co musíme udělat, abychom poklad získali zpět. Skřítek ovšem nevěděl, že pytel s pokladem je děravý a že se mu cestou část pokladu vysypala. Mušličky, které byly součástí pokladu, jsme sbírali po celé trase. Dopis od Kolepáčka byl rozdělený na krátké vzkazy, v nichž byly připravené zajímavé úkoly, které jsme plnili celé dopoledne. Zvládli jsme hru na včelky, hledali jsme medové perníčky ukryté ve skulinách skály, našli jsme stromečky stejně staré jako my. Zábavná byla hra na procvičení paměti a znalostí lesních zvířátek a také jsme poznávali hlasy ptáčků. Po splnění všech úkolů na nás čekal poslední nejtěžší – a to – najít ukrytý poklad. Posilněni svačinkou jsme ho po krátkém hledání našli a společně si ho rozdělili. Čas strávený v lese rychle utekl a nám nezbývalo, než se vrátit zpět na vlakové nádraží. Ale než jsme skutečně odjeli, ukázali nám kamarádi nejen svoji školkovou zahradu, ale i školku, kterou mají v maringotce. Děkujeme jim za nádherně strávený společný čas, ale hlavně za pozvání. Už se těšíme na příští setkání. 

Petra, Iva a Anička