Lyžování s Kubíkem Ještěd 22.1 – 26.1. 2024

autor: | 22. ledna 2024

22.1. 2024 děti ze třídy Motýlků, Zajíčků, Koťátek a Včeliček poprvé vyzkoušely sportování na lyžích. Skiareál Ještěd nabízí odbornou výuku lyžování vedenou profesionálními instruktory s maskotem – medvědem Kubíkem, který během prvních zkušeností s lyžemi rozveseloval děti na dětském Kubíkově funparku. Děti byly rozděleny do družstev a dle svých schopností trénovaly lyžování. Zdatnější družstvo trénovalo techniku brzdění, zatáčení i skákání na malém skokánku. Družstvo začínajících nových lyžaříčků trénovalo chůzi v jedné lyži a brzdění. Děti si zaslouží velkou pochvalu za svoji vytrvalost a píli.

23.1. 2024 dnešní den děti čekalo na Ještědu překvapení. Družstva pokročilých dětí lyžovaly na velké sjezdovce a učily se jezdit na dětské pomě. Začátečníci stále pilovali techniku a moc se jim to dařilo. Začátky bývají těžké, ale radost z nového pohybu stojí zato!

24. 1. 2024 pršelo a mraky schovávaly vrcholky hor. Děti se přesto s nadšením pustily do lyžování. Pokročilí lyžaříčci upevňovali své dovednosti v plužení, slalomu a jízdě na pomě. Naši začátečníci postupně zlepšovali své dovednosti při plužení, slalomu mezi kytičkami a bránami, v jízdě na skokánku a houpačce. Každým dnem se děti zlepšují a zaslouží si velkou pochvalu!

25.1. 2024 nám počasí přálo a hned po svačince jsme se rozdělili do družstev podle zdatnosti dětí. První družstvo pokročilých vyrazilo na Skalku, kde si ověřovali své lyžařské dovednosti – jízdu na pomě, slalom. Druhé družstvo se vydalo na Bucharku, kde si nacvičovali jízdu na pomě, slalom a třetí družstvo procvičovalo plužení, pohyb na lyžích, sjezd na skokánek. Děti udělaly veliké pokroky.

26.1. 2024 Ještěd se nám ukázal ve své kráse osvícený sluncem a přikrytý mrakovou peřinou. Celý den bylo krásné počasí a děti lyžovaly na sjezdovkách Skalka, Bucharka a také funpark medvěda Kubíka. Děti se v 11,00 hodin sešly s Kubíkem, který jim přichystal medaile. Pro medaile si děti musely přijet do cíle a zúčastnit se závěrečného závodu. Po závodu se strhla velká honička s Kubíkem. Kdo se s ním chtěl vyfotit, musel Kubíka dohonit. Příjemná atmosféra provázená dětským smíchem zakončila celý týden Lyžování na Ještědu s Kubíkem. Děkuji skvělému týmu mých kolegyň a všem rodičům za spolupráci a také za pomoc při přenášení lyží, lyžáků, při oblékání a obouvání…… Vaše děti byly úžasné

Bc. Jana Čermáková, vedoucí lyžařského výcviku