Artíku aport!

autor: | 11. dubna 2019

Myslivci a jejich lovečtí pejsci v naší školceP1000958
V úterý 9. dubna 2019 se u nás na školní zahradě objevila milá návštěva. Přišli za námi dva myslivci, Tomáš Prskavec a Viktor Šedivý z honebního společenstva Štědrá v Doksech společně se svými pejsky. Nejprve jsme se dozvěděli něco zajímavého o myslivosti. Myslivci totiž nechodí jen lovit, ale především se o zvěř a její prostředí ve kterém žije starají. Poté nám Tomáš představil svého malého jezevčíka Korinku, která je jeho věrným pomocníkem při mysliveckých honech. Přestože je Korinka malá, je vycvičená a určená k lovu a dohledávání vysoké a černé zvěře (srnci, jeleni, divoká prasátka…). Na rozdíl od pejska, kterého si s sebou přivedl druhý z myslivců Viktor.  Artík je vycvičený k lovu drobné zvěře a zvěře pernaté (zajíci, lišky, bažanti…). Art – Český fousek nám společně se svým, pánem předvedl, jak se chová při myslivecké práci. Děti Artíkovi schovávaly na zahradě tzv. aport a on ho vždy správně vyhledal a donesl svému pánovi. Ukázal nám také svou poslušnost a nechal se od dětí pohladit. Děti si také mohly osahat a prohlédnout, vycpanou lišku, hlavu divokého kance a trofeje muflona a daňka. Moc děkujeme myslivcům Tomáši Prskavcovi a Viktoru Šedivému za zábavné a zároveň poučné dopoledne a přejeme jim i jejich pejskům LOVU ZDAR!

Veru a Petra