Listopad u Berušek

autor: | 11. listopadu 2013

Berušky na strašidlácké výpravěberusky_listopad_2013_108
V pátek 8. 11. 2013 děti ze třídy Berušek vyrazily na výpravu do lesních hvozdů u Máchova jezera, kde si zazávodily s Malou čarodějnicí, čímž zakončily čtrnáctidenní program se strašidly. Závodění zahájily házením šiškou na čarodějnické klobouky. Pak následovala disciplína Malé čarodějnice, kde létala vzduchem vlastnoručně vyrobená košťata. Po rozdělení do družstev na kluky a holky, nosily netopýry a štíry na lžíci do čarodějné polévky. Po „oslepnutí “ hledaly s pomocí provázku a karabiny cestu z lesa. Začarované a schované kartičky berušek děti našly a spočítaly, medvídka ze spárů čarodějnice také osvobodily. Najít a sáhnout si na pomocníky čarodějek se vůbec nebály, a tak si zasloužily najít a sníst sladký poklad. Ve školce na děti ještě za odměnu čekaly obrázky Malé čarodějnice k vybarvení.

Zuzka a Martina 🙂