Lenová školička Z+M

autor: | 28. ledna 2020

Škola na nečisto aneb Školička ve školceIMG_20200123_134425
Crrrrrrrrr…… Tak tento pro někoho možná nepříjemný zvuk, se od září bude ozývat ve škole pro nové prvňáčky. Zatím to jsou ještě předškoláci v naší školce, ale možná by nebylo od věci se na nástup do školy malinko připravit. A tak již minulý rok vznikla v naší školce aktivita, kterou nazýváme „ŠKOLIČKA.“ Ve čtvrtek 23. ledna 2020 jsme naši školičku po roce „otevřeli“ a přizvali jsme do ní letošní předškoláky.
Oproti minulému roku jsme se promíchali v rámci tříd, a tak se sešli předškoláci od Zajíčků s předškoláky od Motýlků. Dozvěděli se, co je čeká a při sněhuláččí pohádce se naladili na první zimní školičku. Společně jsme se proměnili ve sněhuláky a hravou formou jsme si procvičili počítání a spolupráci. Protáhli jsme si tělíčka, navzájem jsme se představili a zanotovali jsme si známé sněhuláččí písničky a říkanky. Po přestávce nás čekalo zasednutí do lavic a hodina „geometrie.“ Představily se nám geometrické tvary a my jsme je hledali v naší třídě. Jenom takový sněhulák je složen z několika geometrických tvarů. Pak nás čekal velký úkol s obrázky zimních radovánek. Stříhali jsme, vybarvovali a nalepovali. A jak nám to šlo? To se podívejte na fotky 😊.

Verča, Petra a Markéta