Lednové aktivity Motýlků

autor: | 30. ledna 2015

Motýlci se těší do ZŠ aneb HURÁ DO ŠKOLYp1110974
Tak jako každý rok proběhl v ZŠ zápis budoucích prvňáčků. Na tento den se děti velmi těšily a samozřejmě nechyběly ani přípravy. Po návštěvě ZŠ, kde se dětem velmi líbilo, jsme si na školu hráli i ve třídě. Psali jsme na opravdovou tabuli, poznávali jsme písmenka a čísla, s různými pomůckami (kostky, PET víčka,…) jsme počítali do 10, procvičovali jsme orientaci v prostoru, velikost, barvy, geometrické tvary a nezapomněli jsme ani na grafický projev (pracovní listy, omalovánky, Včelička,…) a sebeobsluhu (oblékání, svlékání, zapínání knoflíků, zipu, zavazování tkaničky…). Všemi činnostmi jsme trénovali myšlení, paměť a vše, co by měl předškolák zvládnout. Na závěr si děti vyrobily vysněnou tašku do školy, kterou měli rodiče možnost vidět v šatně a splnit tak nejedno dětské přání. Všem budoucím školáčkům přejeme hodně úspěchů!

Jana a Markéta