Lednová školička B+K

autor: | 28. ledna 2020

„Školička nanečisto“ u Berušek s Koťátky83075904_407531170054188_6672297394450726912_n
V rámci přípravy na školu našich nejstarších dětí probíhá v naší školce již druhým rokem projekt nazvaný „Školička nanečisto.“ Děti se na ní velmi těší. Nejdou totiž po obědě odpočívat, ale společně s kamarády se sejdou v jedné třídě a čekají je skoro školácké úkoly. První lednová školička začala u Berušek pohádkou „Lesní škola.“ Děti pozorně poslouchaly a pak jsme si vyprávěli, co nás vlastně v té škole čeká, co do ní budeme potřebovat a jak to v té „velké“ škole vlastně chodí. Prohlédli jsme si, jak vypadají písmena, dozvěděli se, co je to abeceda a hravě poznávali, co má které slovo na začátku za písmenko. Protože do školy patří i tělocvik, tak jsme si zahráli jednu zapeklitou hru, kdy jsme běhali, skákali a ještě u toho počítali a poznávali barvy. Po krátké přestávce nás čekalo překvapení v podobě mluvících skřipců. Naučili jsme se je ovládat, rozdělili se na skupinky a po celé třídě hledali další skřipce, na kterých byly nahrané další úkoly. Učili jsme se vázat uzle, protože každý správný předškolák si musí umět zavázat boty, skládali sněhulácké puzzle, řadili vločky podle velikosti, rozdělovali tučňáky podle barev a z plastových víček jsme tvořili sněhuláka na koberci. Na závěr naší školičky jsme si ještě vyrobili speciálního sněhuláka. Spočítali jsme kolik písmenek mají jména dětí a tolik kouliček dostal jejich sněhulák. A pak jsme ještě do nich napsali svá jména. Za jedno odpoledne jsme toho stihli opravdu dost. Některé úkoly byly těžké a jiné lehčí, některé děti zvládly a jiné ne, ale nejdůležitější bylo, že jsme se u toho všichni bavili a už se těšíme na další školičku v únoru

Za Berušky a Koťátka Martina Foglová