Květinové hrátky Berušek

autor: | 18. května 2015

Šípková Růženka u Berušek trochu jinak…P1140507.JPG

Čtvrtý květen jsme zahájili četbou pohádky o Šípkové Růžence a před spaním nám paní učitelka Zuzka o ní zazpívala i písničku. Růžence děti na pláži zkoušely vytvořit růže z papíru a ve třídě se zase naučily říkanku s cvičením o přírodě. Děti si také vyzkoušely zazpívat novou píseň „ s ozvěnou“ s názvem „ Příroda“. Vše živé i neživé nás obklopuje a děti se stále učí, jak ohleduplně k přírodě přistupovat. Starat se o kytičky jsme se učili v pátek, který jsme nazvali „ květinovým dnem“ a řádně se všichni nazdobili. Maminkám, které si daly velikou práci s výrobou květinových ozdob na sebe i do třídy moc děkujeme. Kdo je hlava děravá, měl možnost si v květinové dílně vyrobit ozdobu na ruku. Celý den jsme si o kytičkách povídali, soutěžili a na závěr je množili. Foukáním jsme rozsévali semínka pampelišek, aby nám za rok zase o něco více zdobily trávník před MŠ. Na zahradě jsme se pokusili zasadit kouzelné fazole. Zda se nám to podařilo, zjistí každý sám, neboť po týdnu jsme pro každé dítě fazolky přesázeli, označili kalíšky značkou dítěte a pečovat o ně budou děti už doma, ale sklízet a hodovat bude snad celá rodina.

Hezkou úrodu přejí Berušky Zuzka, Martina a Bára