Kulturní týden u Včeliček

autor: | 2. května 2024

Říká se, že kultury není nikdy dost. A ve školce to platí dvojnásob! Minulý týden se to tak hezky sešlo a děti se obohatily o kulturní zážitky. V pondělí jsme se se staršími dětmi vydali do místního divadla v ZUŠce. Viděli jsme tři pohádky, které si pro nás připravily studenti, které v ZUŠ navštěvují literárně-dramatický obor. Hrály tam děti různých věkových kategorií a pohádky se jim moc povedly.  Viděli jsme pohádku o Perníkové chaloupce, O Sněhurce a o Hrníčkovém kouzlu. Ve středu jsme se vypravili autobusem do Liberce do Naivního divadla, kde jsme si pro změnu užívali pohádku O Liazce. Pohádka byla plná různých efektů, úsměvných částí a utekla jako voda. Díky tomuto výletu si děti zažily kulturu přímo v divadle. No a poslední divadlo k nám přijelo v pátek přímo do školy. Hráli nám studenti z Divadelního klubu mladých, jednalo se o hudební vystoupení pohádek z knihy od Františka Hrubína – Špalíček veršů a pohádek. Zpívalo se, vyprávělo se, hrálo se na piano a děti si osvěžily nejznámější říkanky, básničky , povídačky a pohádky. Divadlo hýbe světem a my se už teď těšíme na další divadelní vystoupení, které nás čekají příští školní rok.

                                                                                                                                                                              Za Včeličky Monča.