Krteček a půda

autor: | 26. března 2018

A zase překvapeníP1050237
Celý měsíc mají Koťátka samé překvapení. Jednoho dne ve školce na děti čekal křeček Pacinka. Přinesl ho se svou maminkou jeden hodný kamarád Kubík Opálka a pak nám o křečkovi řekl všechno důležité. Že je to noční zvířátko, kdo ho doma krmí a co jí a jak si s ním můžeme hrát. Hlavně jsme mohli porovnávat křečka a krtečka, o kterém jsme se zrovna učili. Děti poznávaly, kam vedou krtkovy chodbičky, procvičily si své smysly a vyzkoušely si, jaké to je, když krtek nevidí a prolézá chodbičkou. O podzemí jsme se dozvěděli daleko více, protože jsme byli malí badatelé a hledali jsme všechno, co v hlíně je, co tam patří a co tam nepatří. Jeden kamarád našel kaštan, který jsme si zasadili. Nakonec jsme si vyrobili krásné masky krtečka a zahráli jsme si pohybovou hru „Krtečku, krtečku jsou chodbičky čisté?“ A nescházela ani písnička o krtkovi „Bylo ráno…“ Zkrátka prima týden, o který jsme se s vámi podělili.

Jana Čermáková a Jaroslava Kuntošová