Kočičí ovocné mlsání

autor: | 30. září 2019

Dávka vitamínů u KoťátekIMG_3940
Hned druhý týden ve školce jsme si povídali o ovoci. Děti malovaly jablíčka, školáci měli za úkol dokreslit jablka na pracovním listě a tančili jsme na píseň: „Měla babka čtyři jabka.“ Ale hlavně jsme ochutnávali ovoce, děti musely poznat ovoce jen pomocí chuti, nikoli zraku, jelikož měly šátek na očích. Pomeranč, švestka, jablko, hruška, meruňka, nektarinka, citron, maliny, jahody, sušené banány a rajče… Toho bylo! Poprosili jsme naší paní uklízečku Ivu, aby nám ovoce omyla a nakrájela, sedli jsme si do kroužku na koberec a jeden po druhém jsme poznávali chutě čerstvého ovoce. Došla řada i na citron, brrr ten byl kyselý. Když všechny děti ochutnaly, paní učitelka dala tác s ovocem na stůl a všichni se vrhli na pořádnou dávku vitamínů. Během chvilky nezbylo nic. Další týden jsme si zahráli na pekaře a upekli jsme: „Jablíčka v županu.“ Paní učitelka přinesla do školky listové těsto, jablíčka, sušené švestky a skořicový cukr. Sedli jsme si ke stolečku a každý si vytvořil své jablíčko v županu. Po obědě nám paní kuchařky přinesly upečená jablíčka a děti si je vzaly domů, aby se pochlubily, jak jsou šikovní pekaři a zručné pekařky.

Jana Čermáková, Anna Bilá a Helena Macháčková