Kočičí dubnové aktivity

autor: | 30. dubna 2015

Dopravní výchova a králíčcip1030371
Koťátka se zapojila do celoškolkového projektu „Jak se chovat na silnici.“ Podařilo se jim naučit se některé dopravní značky, poznávat různé druhy dopravních prostředků, reagovat na světelné signály na semaforu pro auta i chodce, správně přecházet po přechodu. Jednotlivé úkoly plnily děti na zahradě, navštívily zdravotnici, hrály si na auta, procvičily jízdu zručnosti. Po splnění všech úkolů byl dětem rozdán průkaz cyklisty. Dopravní výchova je každým rokem zakončena výletem na kolech do Starých Splavů, kterého se účastní předškolní děti.
Po dopravní výchově čekalo děti ve školce překvapení – krabice plná malých králíčků. Paní učitelka se jich ujala coby králičí maminka a ukázala dětem, jak se krmí a co mají rádi.

J. Čermáková a J. Kuntošová