Keramika v MŠ

autor: | 26. března 2024

Keramika v MŠ

Uvnitř každého z nás se skrývá přirozený talent a touha něco vytvářet, a proto jsme pro děti z MŠ Pražská v Doksech zakoupili vypalovací pec na keramiku. Pec je teď k dispozici paním učitelkám, pro podporu dětské kreativity během výtvarných činností. Malí umělci se věnují tvoření s nadšením a bez předsudků o dokonalosti a hledají radost ve svém výtvarném vyjadřování. Hlína je ohebný a snadno tvarovatelný materiál, který je ideální pro rozvoj jemné motoriky, tvořivého myšlení a fantazie u dětí. Každý kus výrobku z keramiky je unikátní a odráží tak osobní dotek malých dětských rukou. Během práce s hlínou si děti osvojují řemeslné dovednosti a zručnost. Děti se postupně seznamují s různými technikami práce s hlínou a učí se zdobit své výrobky, včetně techniky glazování.                                                                                                      

                                                                                             Pavla Zemanová,DiS.