Ještěd – 27. 1. 2020

autor: | 27. ledna 2020

Lyžák – Den prvníIMG_20200127_092638

V pondělí 27. ledna 2020 jsme se konečně dočkali. Devatenáct nedočkavých dětí naskákalo ráno do autobusu. Hodní rodiče nám pomohli s lyžařskou výstrojí a hurá na Ještěd. Tam už na nás čekali sympatičtí instruktoři, milé instruktorky, příjemné zázemí a hlavně zasněžený svah. Po krátké ranní rozcvičce na sněhu se účastníci lyžařského výcviku rozdělili na dvě skupinky a šlo se na věc. Ti, kteří na lyžích nestáli poprvé, se velice brzy přesunuli na cvičný svah, kde k výstupu na kopec zdatně využívali pojízdného pásu. Úplní začátečníci se učili brzdit, plužit, stoupat do kopce – zkrátka základní lyžařské dovednosti. A šlo jim to báječně. V druhé části prvního dne se někteří šikulové postupně přesouvali na cvičný svah. První den velmi rychle utekl a my už se těšíme na zítra, protože už víme, co a kdo nás čeká v úterý 28. ledna 2020.

I. Moudrá