Jarní probouzení Vodníků

autor: | 15. května 2024

Čepelský rybník už pomalu pokrýval pyl z okolních stromů a vodník Čepílko pořád ještě spal. Každý rok ho děti z naší školky chodí probouzet, a i tentokrát tomu nebylo jinak. Malinko jsme se zpozdili a dopřáli jsme vodníkovi par dní spánku navíc. Času už nebylo nazbyt, a tak jsme se v úterý 7.5. vydali po třídách cestou plnou úkolů k vodníkovu království. Našli jsme ho na břehu rybníka. Spal tvrdým spánkem, a ne, a ne se probudit, teprve když všechny děti z celé školky zazpívaly naši hymnu, začal se probouzet a vylezl z pelíšku. Sláva … dobrá věc se podařila a teď je rybník v pilných rukách vodníka a jeho pomocníků. Až půjdete kolem nezapomeňte zkontrolovat, zda se vodník o rybník dobře stará a v létě se klidně přijďte vykoupat.  

                                                                                                                                                                                                                                                                  Zajíčci