Horolezkyně a horolezčata

autor: | 3. března 2014

Malí horolezci u Berušekhorolezci_116
Věřte – nevěřte, les u Termita se jednoho dne proměnil v lanové centrum pro výcvik malých horolezců. Děti ze třídy Berušek se sem vypravily prožít jeden stále ještě předjarní den. Vyzkoušely si, jak je obtížná chůze po napnutém laně mezi stromy (ještě že fungovala vzájemná pomoc kamarádů i paní učitelky), jak se chodí poslepu, když nás vede pouze karabina připevněná na laně, jak velkou sílu potřebujeme k ručkování po laně a jak se leze po laně do kopce a zase na něm slaňuje z kopce. Na závěr jsme uspořádaly závody v přetahování lanem. A jak to dopadlo? Tentokrát holky porazily kluky, ale možná  jim trošičku pomohla síla i paní učitelky Martiny, která je nenechala proti klukům v oslabení. Odměna ale čekala samozřejmě na všechny děti. V lese se totiž najednou, jako v pohádce, objevila cukrárna. Že to není možné? Paní učitelce Zuzce stačilo otevřít batoh a bleskurychle vyčarovala piškotové mini-dortíčky s nutelou. Spolu s teplým čajem z termosky v lese chutnaly – no zkrátka pohádkově. Na další dobrodružnou, tentokrát už jarní výpravu do přírody, se těší všechny Berušky a

Martina a Zuzka