Hledání Velikonočního zajíčka

autor: | 12. dubna 2024

„Hody, hody doprovody já jsem malý zajíček…“  Astronomické jaro se o svou vládu hlásilo jen par dní, když se v úterý 26. března vydaly děti se svými rodiči hledat Velikonočního zajíčka. Již tradičně odstartovala výprava za Zajíčkem před branami naší školky, kde „vajíčko“ dětem rozdalo průvodky a pečlivě si zaznamenalo pořadové číslo účastníků. Podle mapy a fáborků se stateční hledači vydali po stanovištích s úkoly na trase našim městem.  Na stanovištích je čekali všemožní hmyzáčci a mláďátka, která se nám s jarem vyrojila a narodila. Potkali se se včelkami, čmeláčky, beruškami, koloušky a medvíďátky. Na konci své cesty a po splnění všech zajímavých sportovních i rozumových úkolů se konečně našel i Velikonoční zajíček se svým novým kamarádem kuřátkem, které se vylíhlo z našeho vajíčka. Děti si u kuřátka kouzelnou pomlázkou vyhodovaly čokoládového zajíčka. Všichni jsme si užily krásné sluníčkové odpoledne. Účast na letošním ročníku byla rekordních 99 hledačů. Moc děkujeme všem, kteří se akce účastnily a těšíme se na příští rok s nadějí, že překonáme stovku.

                                                                                   Zajíčci