Hledání Velikonočního zajíčka

autor: | 13. dubna 2017

Zámek plný princezenDSC_8269

V úterý 12. dubna 2017 byl dokský zámek plný princezen. V zámeckých komnatách se děti postupně setkaly se Zlatovláskou, Popelkou, Maruškou, Šípkovou Růženkou, princeznou Ladou se zlatou hvězdou na čele i s princeznou, které se špatně spalo na hrášku. Nechyběla ani princezna, která jezdí na koloběžce. Dětem se princezny moc líbily. Hravě je všechny našly a vůbec jim nevadilo, že musí plnit rozmanité pohádkové úkoly. Všechny princezny se chtějí vdát, to ví každé malé dítě. Věděl to i princ Krasoň, který dětem ukázal cestu. Nikdo však netušil, že na zámek za královskými děvčaty přiletí drak, který k smrti vyděsil Velikonočního zajíčka. Chudák malý vylekaný ušáček usedavě plakal až do chvíle, kdy ho příchozí děti rozveselily velikonoční koledou. I letos našly děti na konci své pohádkové pouti kouzelného Velikonočního zajička, který je obdaroval. Všechny odvážné holčičky i stateční kluci si to zasloužili. Děkujeme paní starostce za možnost trávit chvíle v dokském zámku a Jardovi Komžíkovi za pomoc při velikonoční akci. Zámeckou pochvalu si zaslouží štědrý Velikonoční zajíček, všechny půvabné princezny, statečný princ Krasoň i drak vegetarián, který princezny nesežral. Poděkování patří též všem kolegyním, které zůstaly ve školce a zajistily odpolední provoz v MŠ i ŠD.

I. Moudrá