Hasiči v MŠ

autor: | 7. října 2022

„Volám číslo 150, volám číslo 150“ HALÓ, HALÓ!!!

A stalo se …….

Na zahradu naší mateřské školy dorazila jednotka profesionálních hasičů HZS Libereckého kraje. Přijeli okamžitě po zavolání. Samozřejmě, že nezasahovali doopravdy, ale přijeli dětem ukázat svou hasičskou zásahovou výzbroj. Její součástí byla i přilba, u které si děti  vyzkoušely i zlatý štít, který chrání hasiče při opravdovém zásahu proti ohni. Vakuové lehátko na transport pacientů bylo také k dispozici. Statečné děti si mohly vyzkoušet, jak se v něm leží a to pěkně bez hnutí. Hasiči dokonce unesli i paní učitelku Růženku. I ona byla velmi statečná. Děti si mohly potěžkat rozpínací nůžky na vyprošťování osob  při autonehodách. Prý byly pěkně těžké.  Nakonec se stala z hasičského auta super prolézačka.

    Za tým MŠ Simona Baňkowská