Halloween u skautů aneb velká strašidelná párty

autor: | 15. listopadu 2022

Slavit Halloweenský svátek se stalo krásným zvykem pro děti ze třídy Motýlků. Již podruhé jsme se sešli ve skautském údolíčku v jeden listopadový podvečer, převlečeni v kostýmech strašidel, nejrůznějších tváří. Společně se všemi rodiči, skauty a kamarády, kteří už jsou zkušenými prvňáčky jsme uspořádali nádhernou podzimní oslavu. Do údolíčka nás přivedly plamínky světýlek v nádherných strašidelných lampičkách, které si děti samy vyrobily. Zpívali jsme, tancovali, soutěžili a mlsali vlastnoručně upečené strašidelné cukroví za svitu lampionů, lucerniček a svítících kroužků. Na ohýnku jsme si pekli buřtíky, vyprávěli, povídali a užívali si nádhernou pohodovou atmosféru vzájemné společnosti. Jako překvapení čekala na děti velká stezka odvahy, kterou pro nás připravili skauti pod vedením Péti Ehrenbergera, kterému od nás patří obrovský DÍK.

A nezbývá než poděkovat všem, kteří neseděli doma na gauči, a i když už byla venku tma a trošku listopadového chladu, přišli si užít trošku netradiční oslavu a dopřáli svým dětem maličko nevšední zážitek, na který se jen tak nezapomíná.

Zase za rok se těší Martina Foglová a Markéta Koudková