Halloween u Berušek

autor: | 29. října 2019

Halloweenské strašení1_IMG_20191025_100905
Děti ve třídě u Berušek mají rády oslavy a slavnosti, a proto jsme s oslavou halloweenského svátku začali hned v pondělí. Vyrobili jsme si duchy a strašidýlka a vyzdobili s nimi naši třídu, popovídali si o tradici tohoto svátku a vydlabali a vyřezali krásné dýně, které nám přinesli rodiče Aničky Blahové. V dalších dnech jsme si upekli strašidelné sušenky, vybarvili halloweenské omalovánky, naučili se novou písničku i básničku, hráli si na strašidla a obludy a strašidelné cvičení na nás čekalo dokonce v tělocvičně. S napětím jsme se nejvíc všichni těšili na pátek, kdy vypukl ten pravý halloweenský rej. Od rána jsme všichni v krásných maskách (za které moc rodičům děkujeme) pavouků, netopýrů, dýní, kostlivců a dalších obludek tancovali, soutěžili, mlsali a dováděli až do oběda. Strašidelnou mašinkou jsme vyjeli na výlet po celé školce a navštívili kamarády ve všech třídách i paní kuchařky v kuchyni. Anička Blahová se svými rodiči upekla nádherné halloweenské perníčky, Nikolka, Monička a Pavlínka přinesly halloweenské dobroty a Beatka plnou tašku ovoce, a tak si každý odnášel domů ještě výslužku.

Martina a Anička