Filipojakubská noc se blíží

autor: | 27. dubna 2021

Kdo je připraven – není překvapen

Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice, který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května. Pod názvem Valpuržina noc je slaven také v německy mluvících zemích a Skandinávii. V naší školce se už také svědomitě připravujeme, servisujeme košťata, oprašujeme sváteční čarodějnické ohozy, chytáme hady, štíry a pavouky, ze kterých připravujeme lahůdky a delikatesy pro naše mlsné čarodějnické jazýčky. Zítra se všichni z naší školky slétneme na zámku, abychom svůj svátek řádně oslavili a rej čarodějů a čarodějek si do sytosti užili. Proto se do školky hned tak nevrátíme. Poznáte, které paní učitelky – čarodějky již dnes uvařily lektvar „modrák hadí?“

I. Moudrá