Expedice Swieradów – Polsko 2014

autor: | 25. března 2014

Pohyb a hra rozvíjejí polské a české předškolákyexpedice_swieradow_2014_150

V rámci česko-polského projektu, který prohlubuje spolupráci 2 českých (Doksy a Jablonné v  Podještědí) a 2 polských (Boleslawiec) mateřských škol, jsme prožily 3 příjemné dny. Zúčasnily jsme se víkendového pobytu v polském lázeňském městě Swieradów.  Od pátečního večera 21. března do nedělního odpoledne 23. března jsme  rozhýbaly nejen svá těla, ale především bránice a lícní obličejové svaly. Legrací, pohybem, relaxací a výměnou názorů a zkušeností byl naplněn náš volný čas, který jsme věnovaly metodě Veroniky Sherborne – využití pohybu jako nástroje podpory psychického i tělesného rozvoje dítěte.  Jak nám bylo v Polsku dobře, se dočtete v květnovém DZ. Nyní nabízíme alespoň fotografie, které vám přiblíží, jak se neustále vzděláváme, abychom své dovednosti předaly vašim dětem a přitom si to dovedeme užít.

I. Moudrá