Expedice Neptun 2018 – Za Neptunem do Itálie

autor: | 24. června 2018

Návrat Neptuna a Neptuňat aneb Všude dobře, ve školce na Pražské nejlépeDSC06712

I ta nejbáječnější dovolená jednou skončí. Tak jako loni skončil v Murteru pirát Morgan, tak letos v Bibione ukončil své působení vládce všech moří Neptun a jeho malé i velké rybičky. Vy, kteří jste s námi letos podnikli výpravu za hranice všedních dnů i vy, kteří se k nám příští rok připojíte, se už teď můžete těšit na další společnou střídavku u moře. Tajuplný ostrov, kde žije robinson, je potřeba pořádně prozkoumat.
Veliké poděkování si zaslouží taťka Špoula – náš nejvrchnější grilovač a sponzor příštího pobytu a jeho pomocník taťka Kouba, taťka Dostál – náš stavitel soch z pístu, mamka Svobodová – naše zdravotnice, mamka Šárka – naše organizátorka překvapení, rodiče Maršíkovi – kameraman a fotografka, naši páni řidiči, cestovní kancelář Turion z Liberce (pan Winkler, Veselý, Kubišta a další zaměstnankyně CK), všichni báječní rodiče a prarodiče, kteří po celou dobu pobytu obdarovávali malé rybičky ovocem, sladkostmi a dárečky a samozřejmě všechny paní učitelky (Iva, Zdeňka, Martina, Petra a Monika) za každodenní práci, za přípravu a realizaci originálního programu nejen pro děti. Neptun s vousy i bez nich i strejda Míla si zaslouží pochvalu za každodenní dovádění na paloučku, ve vodě i na pláži, na procházkách i na balkóně, za usmlouvání příznivé ceny za létající rybičku, za olympijskou pochodeň i roli hlavního rozhodčího, za neustálé zodpovídání dotazů. Ale jeden nedostatek Neptun přeci jenom má! Má pouze 2 ruce, na které se dá najednou zavěsit pouze 4 maximálně 5 dětí. Chobotnice se z něj za těch 10 dní nestala. A to je vlastně dobře.

Doma nás čekalo milé přivítání od kamarádů, kteří na nás čekají ve školce. V pondělí  se se všemi podělíme o neobyčejné mořské zážitky.

I. Moudrá