Ekovýlet Hejnice – vlna

autor: | 9. března 2020

Ovečky v HejnicíchP1130124
„Ovce, ovce, jak si vlastně povídáte, ovce, ovce, jakou máte řeč…“

Pozdrav oveček nás uvítal na návštěvě v Ekocentru v Hejnicích. Jezdíme sem velmi rádi, protože se vždy dozvíme spoustu zajímavých věcí. I letos jsme si tuto návštěvu nenechali ujít. Zajíčci s Koťátky se vydali do kuchyně péct housky a Motýlci s Beruškami čekalo zábavné dopoledne, ve kterém jsme si o ovečkách nejdříve povídali. Hmatovou hrou jsme poznávali druhy ovcí a jejich vlnu a pak jsme si vyzkoušeli pomůcky, které dnes leckteré děti vídají už pouze v pohádkách. Rozdělili jsme se do skupin, které vlnu česaly, u kolovrátku předly a na tkalcovském stavu jsme tkali šálu. Děti práce bavila a překvapivě jim šla od ruky. Z vyčesané vlny jsme si vyrobili vlněnou kuličku, kterou jsme si nakonec barevně dozdobili a domů jsme si odváželi ještě vlastnoruční obrázek ovečky, která měla kožich z opravdové vlny. Návštěva v Ekocentru se nám líbila a spoustu jsme se toho dozvěděli. Mrzelo nás pouze, že jsme ovečky nemohli vidět naživo.

Za Motýlky a Berušky Markéta Koudková