Dopravka ve školce

autor: | 26. dubna 2022

Jak se chovat na silnici.Dopravka_2022_33
Motýlci se chystají na spoustu jarních dlouhých procházek a výletů na kole i pěšky. Proto je pro ně důležité znát dopravní předpisy a vědět, jak se na silnici chovat. Pilně jsme se tedy učili znát dopravní značky, správně přecházet po přechodu, reagovat na světelné signály semaforu, poznávat všechny dopravní prostředky, ale taky vědět, jak pomoci kamarádovi, když se zraní venku a jak přivolat pomoc při nehodě nebo ohrožení. Všechny tyto znalosti a dovednosti jsme prověřili při velké dopravní soutěži na naší školkové zahradě, a protože byly děti moc šikovné, získaly cyklistické průkazy, se kterými si mohou půjčovat kola a trénovat jízdu a obratnost a vyjíždět na naše  motýlí cyklotoulky po Doksech a okolí.

Motýlci