Dopravka 2018 zahájena

autor: | 18. dubna 2018

Dopravní den na zahraděP1040245

Již třetí týden se v naší školce věnujeme dopravní výchově. Učíme se dopravní značky, přecházet přes přechod, učíme se znát důležitá telefonní čísla a další důležité věci, abychom věděli, jak se chovat na silnici jako chodci i jako cyklisté. Dnes 18. dubna 2018 jsme si na zahradě vyzkoušeli jízdu vpravo, znovu přezkoušely důležité dopravní značky. Zopakovali jsme si, jak se správně chodí po „zebře“ a na jakou barvu musí řidič stát, kdy může nastartovat a kdy se teprve může rozjet. Paní vychovatelka Soňa nám vysvětlila a ukázala, jak správně ošetřit menší úrazy, které k jízdě na kole někdy patří.  Všichni dnes obdrželi řidičské průkazy, které je opravňují k jízdě na naší zahradě, ale i na silnici v doprovodu rodičů či prarodičů nebo také starších sourozenců. Moc se těšíme na setkání s policisty a hasiči a také na páteční výlet na kolech do Obory.

I. Moudrá