Divadélko ve školce

autor: | 3. prosince 2018

„O zatoulané písničce“P1000551
Jako každý rok i letos k nám do školky přijelo naše oblíbené divadélko Matýsek s novou pohádkou. Pohádka se jmenovala „O zatoulané písničce“ a byla o tom, co všechno může takovou písničku v jejím životě potkat. Narodila se jednou jedna písnička v chudé krejčovské dílně. Písničku velmi zajímalo, zda je krásná a ptala se nejen krejčího, ale i strážníka a starosty ve městě, když se vydala do světa. Osud písničku zavedl až k čaroději Ranečkovi, který písničku předělal a tím jí zcela změnil. Písnička už nebyla vůbec veliká, ale hrozně malinká a vítr její hlásek zavál ke krejčímu, který se jí vydal hledat a zachránit. Krejčí s pomocí všech dětí nakonec písničku vysvobodil a vrátil jí její velikost a krásu.

Péťa a Verča